Herbata z liści malin

Picie naparu herbacianego z liści malin poleca się kobietą ciężarnym, które ukończyły 34 tydzień ciąży. Powszechnie uważa się, że jest to naturalny sposób na wzmocnienie mięśni macicy i odpowiednie przygotowanie się do trudów porodu. Wiemy na pewno, że liście malin są bogate w witaminę C, żelazo i wapno. Jeżeli chodzi o sam poród to przekonanie o pozytywnym wpływie tej herbaty na przebieg sam porodu wynika z obserwacji jakie poczyniły kobiety rodzące, doświadczeń na przestrzeni dziejów i wniosków. Osobiście jestem przekonana do naturoterapii, wierzę w moc ziół i przypraw, a także uważam, że powinniśmy czerpać garściami z bogatej wiedzy leczniczej naszych przodków i mądrze łączyć ją z obecnym stanem nauki i wiedzy farmaceutyczno-farmakologicznej. Kobiety deklarują, że picie herbaty z liści malin skutecznie skraca pierwszą i drugą fazę porodu. Może przebiegać on mniej boleśnie, a na pewno mniej stresowo. Nawet mimo braku wyczerpujących badań potwierdzających skuteczność naparu, herbata ta jest od zawsze polecana przez położne i mamy jako środek leczniczy.

licie malin

Ważne: Picie herbaty z liści malin należy skonsultować ze swoją położną, ponieważ w skrajnych przypadkach może się ona przyczynić do przedwczesnego porodu. Nie wolno jej pić kobietą z zagrożoną ciążą; których poprzedni poród był szybki i sprawny; które przeszły cesarskie cięcie; które cierpią na nadciśnienie;  które rodziły przedwcześnie. Jeżeli pojawią się skurcze Braxtona-Hicksa to zmniejszamy ilość wypijanej herbaty, a nawet całkowicie z niej rezygnujemy.

Liście maliny są do kupienia w większości aptek i sklepów eko. Przy odpowiedniej porze roku można też wybrać się do lasu i samemu nazrywać, a następnie ususzyć – wyjdzie taniejJ. Herbatkę pijemy 2-3 razy dziennie. Nie przerywamy picia jeszcze przez kilka kolejnych tygodnie po porodzie, ponieważ ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy, a także pomaga powrócić macicy do jej naturalnych rozmiarów.

Dodaj komentarz