Jak wybrać plecak do pierwszej klasy?

Nie jest niczym nowym stwierdzenie, że plecak dla dziecka powinien spełniać swoją funkcję nie wpływając negatywnie na jego plecy i kręgosłup. Plecak towarzyszy Twojemu dziecku przez pięć dni w tygodniu. Chodzi z nim do szkoły, przemieszcza się do różnych klas, a czasami idzie z nim jeszcze na dodatkowe zajęcia zanim wróci do domu. Tak więc na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

plecak

Pierwsza kwestia to konstrukcja plecaka. Powinien się łatwo otwierać, mieć wystarczającą ilość komór, kieszonek i przy tym osobne miejsce na napój, zabezpieczające przed zalaniem książek.

Szelki nie mogą uciskać ramion dziecka. Powinny być szerokie, odpowiednio ustawione poprzez wyregulowanie górne i dolne. Dobre szelki mają minimum 4 cm szerokości.

Plecy plecaka powinny być sztywne i wyprofilowane. Pomocna będzie aluminiowa konstrukcja w postaci stelaża, który pozwoli na równomierne rozłożenie ciężaru plecaka.

Plecak nie może być za ciężki, przyjmuje się, że plecak pierwszoklasisty nie powinien ważyć więcej niż 4 kg przy załadowaniu.

Odblaskowe elementy plecaka przydatne są zwłaszcza w zimowe dni gdy na dworze rano jest szaro, a po południu zaczyna już zmierzchać.

Jeżeli planujemy aby plecak posłużył dziecku dłużej niż jeden rok, unikajmy nadruków z modnymi postaciami z filmów i kreskówek. Moda przemija, dzieci wyrastają z bajek, a wzór może się znudzić.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz