Pieluszki

Pieluszki

Pieluszki

Pieluszka dziecka w dużym stopniu odpowiada za jego komfort i dobre samopoczucie. Wielkość pieluszki powinna być odpowiednio dopasowana do rozmiaru ciała, tak aby nie krępowała ruchów dziecka, i nie powodowała obtarć i ucisków. Pieluszkę zakładaj zaczepiając jej zapięci do góry pod kątem ok. 30 stopni, dzięki temu zabiegowi zapewnisz maluchowi większą swobodę ruchu w pachwinach. Po zapięciu pieluszki upewnij się czy nie jest ona założona za luźno bądź za ciasno, przekonasz się o tym wkładając od góry pod pieluszkę dwa palce, które powinny swobodnie wejść między ściągacz a brzuszek dziecka. Pamiętaj, że skóra dziecka jest dwa razy cieńsza od naszej, łatwo ją podrażnić i obetrzeć. Jest też całkowicie bezbronna na atak drobnoustrojów, które pojawiają się w wilgotnym środowisku i powodują infekcję.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pieluch jednorazowych. Przy wyborze z reguły kierujemy się stosunkiem jakości do ceny. Przede wszystkim zwracajmy jednak uwagę czy wybrane przez nas pieluszki odznaczają się stosownymi atestami i certyfikatami. Dopatrujmy się oznaczeń takich instytucji jak Państwowy Zakład Higieny, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Instytut Matki i Dziecka, albo Centrum Zdrowia Dziecka. Pieluchę przetestuj organoleptycznie, tzn. sprawdź w rękach jej grubość, elastyczność, ściągacze w falbanach i przylepce. Oceń jakość materiału, unikając wyrobów w dotyku przypominających plastik. Ważne jest aby taka pieluszka przepuszczała powietrze, skóra musi oddychać. Niektóre pieluszki sprawdzają się lepiej na dzień inne na noc. W nocy gdy dziecko nie jest przewijane pielucha powinna mieć większą chłonność. Wielu cennych informacji dostarczają nam internetowe fora i opinie innych mam.

Gdy dziecko ma odparzenia pieluszkowe, przetestuj pieluch sensitive z dodatkiem aloesu lub rumianku. Rosnącą popularnością cieszą się niewątpliwie pieluszki wyposażone w naturalny wkład np. z liśćmi zielonej herbaty. Mają one działanie antyseptyczne, bakteriobójcze i antyalergiczne. Uczulenie u Twojego dziecka na pieluszki może się tak szybko pojawić jak i zniknąć. Dlatego warto po dłuższym czasie na powrót wypróbować zwykłe pieluszki i obserwować reakcję skóry.

Tagi: ,

Dodaj komentarz