Poradniki o książeczkach dla dzieci

Pisałam ostatnio jak ważny wpływ na prawidłowy rozwój naszych maluchów ma czytanie książek. Pojawiły się pytania o dobór książki do wieku dziecka, jaki jest najlepszy moment na czytanie książek, od kiedy zacząć i co czytać? Moim zdaniem nie ma szczególnych wskazań co do wieku dziecka. Powiedziałabym nawet, że im wcześniej, tym lepiej. Maluszek od urodzenia uwielbia słuchać Twojego głosu. Możesz mu czytać bajki, lub jak wolisz to czytaj na głos własne książki. Gdy zacznie skupiać wzrok i łapać w rączki niewielkie przedmioty, wtedy czas na miłe w dotyku i lekkie książeczki materiałowe. Pierwsze książeczki raczej nie mają tekstu, bazują głównie na obrazkach. Niemowlę nie ma jeszcze ostrego wzroku, lubią czarnobiałe kolory, proste i wyraźne kontury. Co do pory dnia stosownej na czytanie to nie ma reguły. Wieczorem na dobranoc to raczej podstawa, ale można też rano, albo popołudniu, jednym słowem jak znajdziemy czas i najdzie nas ochota.

czytanie

Poradniki o książeczkach dla dzieci

Recenzje, nowości i trendy znajdziemy na portalach internetowych tj. www.ryms.pl; www.qlturka.pl; www.sbp.pl

Z wydawnictw dla najmłodszych godne uwagi są wyd. Olesiuk oraz wyd. Sierra Madre. Znajdziemy tu pozycje do nauki słów i rozpoznawania otaczających dziecko przedmiotów.

Serie dla dzieci

 1. Keith Chapman, wyd. Egmont – Bob budowniczy
 2. Paulette Burgeois, Brenda Clark, wyd. Debit – Franklin
 3. Lucy Cousins, wyd. Endo – Mysia
 4. Wyd. Media Service Zawada – Świnka Peppa
 5. Daniel Napp, wyd. Bona – Pan Brumm
 6. Dick Bruna, wyd. Format – Miffy

Klasyka z naszego dzieciństwa

Z pewnością z wielką przyjemnością sami przypomnimy sobie wiersz Juliana Tuwima i opowiadania Jana Brzechwy. Dzieła takie jak „Akademia Pana Kleksa”, „Kaczka dziwaczka”, czy „Lokomotywa”. W tym celu warto zajrzeć do wydawnictw Wilga, Prószyński i S-ka, Brzechwa Naszej Księgarni.

Gdzie kupować książki

Obierając drogę najprostszą, możecie zajrzeć do sieciowych księgarni, ale ostrzegam z góry, że sprawdzonych książek dobrych wydawnictw tam nie znajdziecie. Dlatego warto się udać w miejsca dedykowane dla dzieci. Książki takich wydawnictw jak Bajka, Hokus Pokus, Czerwony Konik, Muchomor, Tatarak, Wilga, Dwie Siostry, Egmont, Znak, lub Zakamarki,  znajdziecie pod adresami księgarni:

 1. Czuły Barbarzyńca, ul. Dobra 31
 2. Fundacja Sto Pociech, ul. Freta 20/24a
 3. Księgarnia Bagatella, ul. Bagatella 14
 4. Mimba, ul. Mokotowska 51/53
 5. Tarabuk, ul. Browarna 6
 6. Lamala, ul. Szklanych Domów 9a
 7. Bajbuk, ul. Zwycięzców 19
 8. Dwa Koty, ul. Niekłańska 35
 9. Kalimba, ul. Mierosławskiego 19
 10. Badet, ul. Lentza 35a

Tagi: ,

Dodaj komentarz