Suplementacja organizmu w walce z negatywnymi zmianami po ciążowymi – cz. 1- KOLAGEN

Ciąża jest darem, który niesie z sobą ogromne zmiany na każdym polu życia i w każdym aspekcie postrzegania rzeczywistości. O tym w jaki sposób pojawienie się  dziecka modeluje i dekonstruuje nasze codzienne przyzwyczajenia, zajęcia i obowiązki pisaliśmy już dość dużo. Harmonogram życia jest teraz podporządkowany nowym priorytetom, a my staramy się przywrócić częściową zdolność ładu i porządku w oparciu o nowe zajęcia. To że tryb życia ulega zmianom, a ciąża odcisnęła piętno na naszym ciele, które walczy o powrót do dobrej formy jest sprawą oczywistą. Nie dajmy się więc wpędzić w żadnego rodzaju depresje poporodowe, istnieje bowiem cała masa przykładów kobiet, które potrafiły wrócić do wyglądu i zgrabnej sylwetki z przed okresu ciąży. Wystarczy tylko odrobina samozaparcia oraz wiedza w temacie dietetyki i suplementacji organizmu, którą możecie bez trudu posiąść.

Jednym z głównych problemów trapiących nasze myśli jest skóra. Tu jest jej teraz trochę za dużo, tam się naciągnęła i pojawiły się rozstępy, gdzie indziej mamy cellulit, a proporcje poszczególnych partii ciała zostały zmienione nawet pomimo szybkiego powrotu do wagi. Oczywiście regularny ruch i zdrowa dieta są teraz Twoimi sprzymierzeńcami, ale to oklepany tekst, który łatwiej powiedzieć niż wprowadzić w życie. Dlatego pomocne mogą okazać się suplementy, które wzmocnią Cię od środka, poprawiając procesy metaboliczne i wspomogą w walce z nadwagą.

Young pregnant woman applying moisturizer on her belly.

Bardzo skuteczne mogą okazać się coraz bardziej popularne w Polsce produkty na bazie kolagenu. Słowem wyjaśnienia: Kolagen to białko, które spaja elementy komórkowe, prowadząc do formowania z nich tkanek i narządów. Jest on podstawowym białkiem w organizmie i stanowi ok. 30% masy wszystkich białek.  Kolagen podlega w naszym organizmie ciągłemu procesowi wymiany. Dopóki przebiega ona sprawnie Twoja skóra wygląda młodo i zdrowo. Kolagen powstaje w komórkach wytwórczych – fibroblastach i chondrocytach, w procesach zwanych kolagenogenezą. Kolagen wraz z elastyną tworzą w skórze właściwej elastyczną siateczkę, która nadaje jej sprężystość i jędrność, a także wiąże wodę, substancje lipofilowe i stanowi o kondycji tkanki łącznej czyli w istocie o kondycji całego organizmu.

Kremy z kolagenem można skutecznie stosować w pierwszym etapie ciąży, na zasadzie profilaktyki. Niwelują ryzyko pojawienia się rozstępów.

Więcej informacji możecie przeczytać na stronie http://www.kolagenowezdrowie.pl/o-kolagenie/kolagen/. Gorąco polecam.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz